Odpowiem na każde pytanie możliwie szybko.

GG: GG
Skype: Skype
E-mail: alan@jakprzytyc.info
E-mail Forumlarz kontaktowy »
opublikowano: 06.11.2015, Autor: Alan Rybczyński

Jak można skutecznie i najszybciej przytyć na masie

Jak można skutecznie i najszybciej przytyć na masie

Gdybyśmy dbali o nasz wewnętrzny rozwój tak samo jak dbamy o swój wygląd, to bylibyśmy wysoce uduchowionym społeczeństwem, żyjącym w zgodzie ze sobą, z innymi ludźmi i planetą. Okej, ale nie o tym :) Część facetów pragnie dobrze wyglądać - być dobrze zbudowanym, pozbyć się oponki albo wreszcie przytyć, budując prawdziwie męską sylwetkę, która przyciągnie uwagę pięknych kobiet.

Najczęstsze odbiegi chudzielców od normy to raptem kilka kg, ale czasem sytuacja jest tak ekstremalna, że facet potrzebuje szybko przytyć kilkanaście albo ponad 20 kg. Z doświadczenia wiem, że kiedy stoimy z problemem w miejscu, wtedy codzienne spoglądanie na wagę i odbicie w lustrze jest stresujące. Chciałoby się przytyć chociaż kilka kilogramów, ale nie wiesz jak się do tego zabrać. Setki razy rozwodzisz się nad tym, czemu od zawsze jesteś szczupły, a robiłeś już wszystko żeby przytyć parę kg i zyskać "ciałka". Aby skutecznie i najszybciej przytyć na masie, musisz poznać przyczyny blokujące przytycie na masie.

Po pierwsze, ludzie chudzi z reguły są ektomorfikami - czyli osobami o szczupłej budowie ciała (o tzw. małym ciałku), z szybką przemianą materii, u których tłuszcz nie występuje w nadmiarze. Przemiana materii u tych osób pracuje na bardzo szybkich obrotach, więc praktycznie wszystko co zjedzą, to spalą. Ektomorfik, żeby przybrać na masie, musi zjadać ogromne ilości jedzenia.

Kolejny powód, to niewłaściwa dieta. Dieta na przytycie musi być wysoce kaloryczna. Zła dieta to najczęściej popełniany przez chudzielców błąd. Nie liczą kalorii i jedzą zbyt mało.

Niedowagę mogą powodować też choroby albo mniejsze dolegliwości. Ludzi często nie interesują przyczyny i mówią - "po co się interesować, lekarz mi coś przepisze i po problemie". Lata temu też się na to złapałem. Zamiast natychmiast szukać przyczyn, krążyłem gdzieś w około, a kiedy już zająłem się przyczynami, to okazywało się, że wyniki badań nie wskazywały na żadne odbiegi od normy. Trzeba więc wiedzieć, gdzie wykonać badania. Medycyna obecnie i powszechnie stosowana nie ma w zapleczu sprzętu to diagnozowania przyczyn chorób. To absurdalne, ale prawdziwe. Tak działa ta złodziejska medycyna, której rola polega nie na leczeniu, lecz maskowaniu samych objawów chorób. Dlatego poszedłem dalej i by sprawdzić, co było przyczyną niedowagi, udałem się do jednego z gabinetów medycyny holistycznej. Po pierwszej wizycie wiedziałem wszystko o swoim stanie zdrowia!

Niedowaga może być spowodowana przez:

  • dolegliwości wchłaniania pokarmów, np. celiakia;
  • choroby metaboliczne;
  • zaburzenia pasożytnicze, np. grzyby w jelitach;
  • dolegliwości endokrynologiczne (hormony);
  • anoreksja oraz bulimia;
  • nowotwory;
  • AIDS;
  • gruźlica.
No dobrze, a co z ćwiczeniami na siłowni, przecież to chyba najlepsza metoda żeby przytyć na masie?

Ćwiczenia by przytyć na masie

Ćwiczenia powodują przyrost tkanki mięśniowej. Najlepsza ilość treningów to 3x tygodniowo - poniedziałek, środa, piątek.

  • Przez okres 2-4 tygodni stosujemy obciążenia na wszystkie grupy mięśniowe.
  • Przez kolejny okres 4-6 tygodni stosujemy obciążenia na grupy góra, dół, góra, zmieniając grupę każdego dnia.

Przed każdym treningiem robimy rozgrzewkę. Dalej ćwiczenia właściwe, a na koniec każdej grupy wyciszenie i rozluźnienie mięśni - można poleżeć 5 minut na plecach. Do tego stosuje się zmienioną dietę z podziałem na posiłki przedtreningowe i potreningowe, ogólnie jedząc większe ilości białka.

Ponadto przed rozpoczęciem obciążeń powinieneś przystosować do tego organizm, trenując przez 2-3 tygodnie lekkie sporty aerobowe, stopniowo zwiększając wysiłek.

Natomiast nie powinieneś się przymuszać do ćwiczeń, jeśli tego nie lubisz. Pierwsze efekty w budowie muskularnej sylwetki przyjdą dopiero po kilku miesiącach, a jak już osiągniesz cel, to musisz ciągle trenować i sporo jeść żeby utrzymać ten efekt. Dlatego właśnie siłownia nie jest dla każdego i każdy słomiany zapał w końcu się skończy.

Podsumowanie

Przybranie na masie jest stosunkowo łatwym zadaniem. Musisz przenalizować swój dzień, spożywane posiłki, aktywność fizyczną, a co najważniejsze wykonać kompleksowe badania swojego organizmu. Dopiero wiedząc to wszystko, będziesz mógł wybrać dla siebie dietę z którą zaczniesz tyć już po kilku dniach. Do tego wcale nie trzeba odwiedzać siłowni, jeśli nie masz na to ochoty.